لزوم جذب قدرالسهم عشایر در ردیف های مصوب بودجه ای کشور

چ, 11/26/1401 - 10:37
رئیس سازمان امور عشایر ایران در جمع فرماندهان رده های عشایری
لزوم جذب قدرالسهم عشایر در ردیف های مصوب بودجه ای کشور
دکتر پاپی زاده رئیس سازمان امور عشایر ایران در کارگاه توانمند سازی فرماندهان نواحی و مسئولین بسیج عشایری کشور گفت: در بودجه مصوب کشور ردیف ها و منابعی برای توسعه مناطق محروم و عشایری در نظر گرفته شده و همه دست اندرکاران عشایر باید ضمن آگاهی ازین ردیف ها به دنبال جذب این منابع باشند.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج عشایری کشور رئیس سازمان امور عشایر ایران در کارگاه توانمندسازی فرماندهان رده های عشایری کشور گفت: جامعه عشایر جامعه ای کم توقع و مولد است و نقش ویژه ای در تامین امنیت غذایی کشور دارد و باید زیرساخت های توسعه ای در این جامعه مهیا شود.

دکتر پاپی زاده گفت: در سازمان امور عشایر برای ارتقاء معیشت عشایر و ایجاد درآمدهای مکمل چهار طرح در نظر گرفته شده است.

 تکمیل زنجیره گوشت قرمز، گیاهان دارویی، صنایع دستی و گردشگری با رویکردی نوین و توسعه پروژه های عمرانی و زیرساختی از برنامه های اصلی است که در سازمان برای خدمت رسانی به عشایر عزیز دنیبال می شود و برای هر طرح یک میز تخصصی در هر استان راه اندازی شده و به صوت تخصصی و منطقه ای به دنبال اجرای بهینه طرح ها هستیم.

رئیس امور عشایر ایران با اشاره به لزوم وجود اعتبارات جهت اجرای برنامه ها گفت: در سرفصل های بودجه چه در مرکز و چه در استانها منابعی برای عشایر در نظر گرفته شده که بعضا بی اطلاعی ازین منابع باعث می شود تا اعتبارات لازم به عشایر واگذار نگردد، لذا اطلاع رسانی این منابع ضروریست.

دکتر پاپی زاده افزود یارانه انرژی، ارزش افزوده و 3%تملک دارایی ، منابعی است که مسئولین استانی می توانند به نسبت جمعیت عشایر منطقه خود از سازمان برنامه و بودجه استان قدر السهم عشایر را مطالبه نمایند و با این منابع به عشایر خدمت رسانی نمایند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.